Teneryfa 2017

13.12.2017 - 20.12.2017

Zapraszamy na jedną z siedmiu Szczęśliwych Wysp, które z łatwością przypomną Ci jak wygląda słońce w środku zimy w wersji hiszpańskiej. Wyspy wiecznej wiosny to wspaniała okazja aby spędzić ciekawy tydzień w grupie pozytywnych ludzi eksplorując najpiękniejsze trasy widokowe Teneryfy, sfotografować z bliska wulkan Teide, nauczyć się surfować, pojeździć konno, poznać lepiej możliwości swojego ciała w trakcie treningów jogi. Zaufaj swoim marzeniom i pozwól sobie na tydzień relaksu w pięknie położonej, prywatnej willi z uroczym ogródkiem. W trakcie tygodniowej wyprawy będziemy mieli do dyspozycji minivana Fiata Doblo, który z łatwością pomieści 6 osób i zabierze nas do najciekawszych miejsc na wyspie.

Plan wyprawy:

Dzień pierwszy:

Spotykamy się na lotnisku we Wrocławiu o godzinie 6:00 rano. Lot łapiemy o 7:20 i w południe jesteśmy na południowym lotnisku wyspy. Stamtąd jedziemy podstawionym, wypożyczonym minivanem do naszego domu położonego 15 min od lotniska w mieście Buzanada. Samochód będziemy mieli dostępny przez cały tydzień dla naszej grupy i on będzie stanowił główny środek transportu po wyspie.

Resztę pierwszego dnia poświęcimy na zapoznanie się z naszą uroczą willą z ogródkiem, będzie czas na zapoznanie się ze wszystkimi uczestnikami wyprawy oraz odpoczynek po podróży.

Dzień drugi:

Rankiem wyruszymy naszym vanem w kierunku miejscowości Santiago del Teide i początku trasy trekkingowej. Tam rozpoczniemy najbardziej sceniczną wędrówkę pieszą, jaką oferuje Teneryfa – Masca Trek w kierunku niezwykłej plaży Masca. Po odwiedzeniu legendarnej wioski Masca, kilkugodzinnej pieszej wędrówce i odpoczynku na plaży, łapiemy wodne taxi (dla chętnych kajaki 6 km) do plaży w Los Gigantos. Stamtąd wracamy naszym minivanem godzinach wczesno-wieczornych do domu w Buzanada.

Dzień trzeci:

Rankiem przewidziana jest joga na plaży. Od południa, po lunchu, surfing. W cenie wycieczki jest wypożyczenie deski dla każdego uczestnika. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z usług instruktora, będzie taka możliwość za dodatkową opłatą. Plaża, na której będziemy oferuje masę atrakcji turystycznych – Los Cristianos to najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce. Łatwo nawiązać tu kontakt z nowymi ludźmi, zjeść dobry obiad, wypożyczyć rower, potańczyć w barze lub pospacerować wśród palm i wieczornego ulicznego gwaru.

Dzień czwarty:

Rankiem wyruszymy w kierunku północnej części wyspy. Przedpołudnie spędzimy eksplorując miasto Santa Cruz i okoliczne cuda natury. Proponuję ogród botaniczny, później spacer w kierunku portu i centralnej części miasta. Po południu udamy się w kierunku najbardziej wysuniętej części na północ zwanej Anaga – niezwykle piękny, zielony obszar oddalony od gwaru miejskiego, porośnięty egzotyczną fauną idealnie nadaje się na doładowanie organizmu endorfinami.

Dzień piąty:

Dzień wolny. Proponuję ten dzień przeznaczyć na odpoczynek, lub przynajmniej nie wyczerpać się fizycznie, gdyż następnego dnia w planie jest piesza wędrówka wokół wulkanu Teide.

Dzień szósty:

Wędrówka wokół wulkanu Teide. W zimie wysoko położone szlaki prowadzące na sam szczyt mogę być ośnieżone i mogą wymagać specjalnych uprawnień, dlatego skupimy się na eksplorowaniu szlaków niżej położonych, dużo łatwiej dostępnych, oferujących równie piękne scenerie na Wulkan i roślinność wokół niego. Dla chętnych – możliwość skorzystania z kolejki linowej na sam szczyt wulkanu za dodatkową opłatą (ok. 20 Euro). Wieczorem wspólne biesiadowanie przy domowym stole.

Dzień siódmy:

Dnia siódmego będziemy mieli okazję pojeździć konno. Trasa nie będzie długa i wymagająca szczególnych umiejętności, przewidziana specjalnie dla początkujących jeźdźców. Zapoznamy się piękną okolicą i spędzimy trochę czasu ze zwierzakami. Wieczorem zajęcia  jogi przy zachodzącym słońcu dla odprężenia całego organizmu po aktywnym tygodniu.

Dzień ósmy:

O godz. 12:25 łapiemy lot powrotny do Wrocławia. O godzinie 19:00 jesteśmy w Polsce.

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze w obie strony – podstawowa wersja biletu jedynie z bagażem podręcznym (10kg). Jeśli ktoś planuje zabrać ze sobą bagaż dodatkowy, proszę o uwzględnienie tej informacji w formularzu zgłoszeniowym – będzie to związane z dodatkową opłatą.) Proszę mieć również na względzie, że ceny biletów lotniczych mogą się zmienić z upływem czasu.

 • Zakwaterowanie w willi z ogródkiem na tydzień

 • Wypożyczenie minivana na cały tydzień, paliwo i transport do każdego miejsca, które zechcemy odwiedzić na wyspie.

 • Wypożyczenie desek surfingowych na pół dnia dla każdego z uczestników (lekcja z instruktorem i wetsuite za dodatkowe 10 Euro)

 • Godzinna przejażdżka konna dla całej grupy

 • Wodne taxi z plaży Los Gigantes na plażę Masca

 • Zajęcia Jogi na świeżym powietrzu

 • Paliwo do naszego vana do wszystkich wymienionych wyżej atrakcji
 • Książkę „Na Tropie Zdumienia: Podróż w Nieznane” w wersji drukowanej oraz pamiątkową koszulkę

 • Video-relację ze wspólnej podróży w formie elektronicznej, która zostanie przesłana każdemu uczestnikowi wyprawy po powrocie

 • Opiekę przewodnika grupy

Cena nie obejmuje:

 • Posiłków. Nie mamy ustalonego menu, każdy z nas ma inne upodobania kulinarne, stąd pomysł aby każdy zadbał o to, co chce jeść i kiedy. Ja będę jak najczęściej zachęcał aby stołować wspólnie w przyjemnych, niedrogich knajpkach lub składać się na składniki i gotować wspólne posiłki. Jak poznamy swoje przyzwyczajenie i preferencje kulinarne na miejscu, jestem pewien, że będziemy mogli dojść do kompromisu, co i kiedy wrzucić razem na ruszt.

 • Paliwa do naszego van jeśli zdecydujemy się na dodatkowe eksploracje nie przewidziane w programie głównym
 • Dodatkowych opłat wynajmu ekwipunku sportowego (np. rowerów) lub wejściówek do atrakcji turystycznych (muzeum, teatr, etc.) – te zajęcia są traktowane jako dodatkowe punkty programu, z których będą korzystali jedynie chętni uczestnicy.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania dotyczące tej wycieczki. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej lub pragniesz zgłosić chęć uczestnictwa, skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego: