Wyspy Kararyjskie – Kierunek Wzwyż

DSC_0018

Everyday I wake up and open my eyes. Everyday I am alive, because I’ve chosen so. My eyes are wild, excited and full of passion for upcoming adventures. I open them wide and invite everyone to jump inside and swim freely. I choose my day to be full of surprises. with thrills, chalenges, new sensations, crazy upsidedown rides, and happy endings. I see life as a fairytale and everywhere I look I see magic. In my story, every moment is an opportunity. Opportunity to experience life as an astonishing adventure. I dream big and allow every dream to come true with ease. I use my imagination to carve visions of my future, and shape them in way I prefer.

DSC_0034

DSC_0025

I am aware of what I’m sending out into my environment, so I keep planting new seeds of excitement constantly. Doing so I expand to uknown areas of my beingness. The more I direct my focus on my feeling state, the more I enjoy simplicity, balance and clarity. I carry about how I feel, carry about creating things I truly desire. I skip every habit which does not belong to me anymore, It makes my journey efortless and enjoyable. I focus on things that make me happy, thoughts that excite me and tendencies that let me grow fast and healthy. I’ve got the power to choose my feeling state independently from cicrumstances. That’s how I transendt, that’s how I ascend , that’s how I fly.

I am a diffrent person every time I exhale. I find myself living with the senses, tasting deeply every experience, breathing in and breathing out, listening to what my heart is trying to show me. I observe a birth of intimisity, collective openess and delighted ecstasy, which is not controlled by any way. It’s free, it’s beautiful and it’s infinite.

Wizards can everything.

DSC_0103

DSC_0101

Dziennik z Podróży – Idealne czasy dla Marzycieli

To nie są ciężkie czasy dla marzycieli. To są idealne czasy dla marzycieli! Dla szczerych ludzi pełnych zaangażowania i oddania, dla śniących, przebudzonych, dla tych pewnych siebie i tych zagubionych. To czas, aby zacząć coś nowego i zaufać magii początków. Pisząc te słowa podarowuję ludziom utopię i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Co więcej, widzę wyraźnie, że wszystkie marzenia są na wyciągnięcie ręki. Nowy kręgosłup w postaci świadomego, odważnego wizjonerstwa staje się jednak bezcenny aby wybić się poza skalę wartości i oceny, odkurzyć zaufanie dla własnych przeczuć i docenić własną niepowtarzalność.

Żeby zostać czarodziejem wystarczy tego chcieć. W końcu czarodziejem się jest od urodzenia, a jak wiadomo każdy z nich może wszystko. Najwięksi z nich pozwalają sobie nawet o tym na chwilę zapomnieć, ale tylko po to, żeby parsknąć śmiechem, kiedy podarują sobie w prezencie o tym przypomnieć. Ostatecznie wszyscy jesteśmy wizją. Jesteśmy samospełniającym się pragnieniem, co pulsuje w rytmach uderzeń naszych serc. Cieszmy się więc ze swoich pragnień i wybierajmy je świadomie, zakiełkuje bowiem każde z nich bez wyjątków. Żyjmy tak, aby dać im szanse się spełnić.

Dodaj komentarz