Peru – Zip-line Adventure

peru2

Warto zapewnić sobie takie środowisko i współtowarzyszy podróży, którzy pomagają Ci dojrzewać w kierunku, który zdecydowałeś się eksplorować. Ważne żeby otaczać się takimi doświadczeniami i istotami, które pobudzają Cię do dalszego rozwoju, które sprawiają Ci radość swoją obecnością, których słowa i czyny powodują gęsią skórkę na Twojej skórze, które dodają Ci siły, witalności i sprawiają, że czujesz się pewniejszy siebie. Po uświadomieniu sobie, że jesteś całym swoim środowiskiem, przebywanie w towarzystwie ludzi marudzących staje się nie tyle denerwujące, co dużo mniej atrakcyjne, dużo mniej inspirujące do działania. Dlatego właśnie korzystną sugestią jest aby otaczać się grupą ludzi, którzy są skupieni na rozwoju podobnie przez ciebie rozumianym, dzieleniu się miłością, pomaganiu sobie nawzajem. Sam otaczam się takimi ludźmi, ponieważ widzę, że jestem jednym z nich. Jestem częścią pięknego kolektywu, który z determinacją tworzy podwaliny Nowego Świata. Otaczam się kręgami ludzi pochłoniętych swoimi marzeniami do granic możliwości. Przybyliśmy tu z misją dawania przykładu i budowania przyjaznych relacji między ludźmi. Jesteśmy ambasadorami świata, dziedzicami długoletniej tradycji intelektualnej i artystycznych dokonań, które przenikają poza granice państw. Podróżujemy jak portugalscy żeglarze, odbywamy inspirujące wędrówki po obecnych granicach ludzkiego doświadczenia.

peru zip

Ktoś mógłby stwierdzić, że wizja jaką proponuję jest w rzeczywistości bardzo egoistyczna, bo przestaję troszczyć się o innych ludzi i zależy mi tylko i wyłącznie na własnym rozwoju. Otóż ze zrozumieniem, że każdy kreuje własny tunel rzeczywistości przychodzi również zrozumienie, że nawet nie byłbym w stanie troszczyć się o cokolwiek innego, jak o swoją rzeczywistość, bo to jedyna, jakiej doświadczam. Ostatecznie wszyscy ludzie w moich doświadczeniach są jedynie projekcją mojej świadomości. Nie da się zatem zmieniać i kontrolować innych punktów widzenia, chociażby dlatego, że dysponujemy jedynie swoim zmysłami i odczuciami. Nie mamy pojęcia, jak wygląda obraz świata w oczach innych ludzi. Istoty dzielące z nami doświadczenie można jedynie dostrzegać takimi, jakimi zechcemy je dostrzegać. Możemy traktować ludzi jak wrogów lub przyjaciół, jak tych którzy przynoszą nam dobre nowiny, albo tych, którzy życzą nam źle. Możemy myśleć, że żyjemy na wrogiej planecie pełnej nieprzychylnych sił i zgrywać ofiarę ich systemu, możemy też obserwować swoją podróż przez ten plan rzeczywistości jak wzrost, rozwój swoich unikalnych umiejętności i łączenie się przychylnych sobie kolektywów budujących bezpieczną i barwną przyszłość. Wybór należy do każdego nas.

peru1

Czy to nie jest wspaniałe, że Natura jest na tyle genialna, że pozwala nam tworzyć własne doświadczenia nie musząc w tym samym czasie martwić się o doświadczenia innych istot? W rzeczywistości nie musimy się martwić o absolutnie nic. Natura – od której nie jesteśmy w żaden sposób oddzieleni, a jesteśmy jej integralną częścią – jest na tyle inteligentnym organizmem, że potrafi w równym rytmie do naszego wzrostu wyłaniać przed nami wyrazy ekspresji i sposobów pomocy potrzebującym, których możemy się podjąć, aby czuć się jeszcze bardziej spełnionymi w otaczających nas realiach. W akcie niesienia pomocy, bezwarunkowa miłość może przyjąć jednak jedynie formę neutralnej propozycji, której przykłady mogą stać się inspiracją i wzorem godnym naśladowania dla tych, którzy sami zdecydują się kroczyć jej szlakiem. Pomoc w tym znaczeniu wyłania się jako energia aktywna, którą sami decydujemy się emitować z radości. To, co jest dla nas największą pasją, w co się angażujemy i czemu poświęcamy swój czas i skupienie, w magiczny sposób okazuje się równocześnie najlepszą formą pomocy, jaką moglibyśmy nieść innym ludziom. Czy to w formie nauki, którą zgłębiliśmy, czy techniki wykonywania pewnych czynności, czy zwykłego rozsiewania swoich dobrych intencji w formie ekspresji artystycznych.

Dodaj komentarz